פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   לרוץ לצפות: 5 סרטוני חובה שכל רץ חייב להכיר

   ריצה היא לא רק דת, היא גם תרבות. וככזאת, נוצרו סביבה ארסנל שלם של ספרים, סרטונים וקטעי וידיאו שרצים ברשת ומופצים כמו אצן בדרך למדליה. הנה כמה מהבולטים שבהם שמוגדרים כצפיית חובה לכל רץ

   המוטיבטור

   "בכל קרב, ינצח זה שמוכן למות עבור הניצחון, לעולם אל תעצור, לעולם אל תיכנע" - הסרטון הזה מביא את כל משפטי המחץ הכי אלמותיים של עולם הריצה על רקע נצחונות בתחרויות ובמרוצים שנכנסו להיסטוריה, כמובן בליווי מוזיקה מרוממת נפש.

   קשה שלא להתרשם מההשראה שמעניק הסרטון הזה ועוד יותר קשה, להימנע מלנעול נעלי ריצה ולטוס למסלול הקרוב.

   המצחיק

   סרטון הקאלט הזה הוא צפיית חובה לכל מרתוניסט מתחיל. אחרי כל התאוריות, האימונים, התכניות, ההסברים והדגשים - מגיע הרגע האמיתי של ריצת הסיבולת הטהורה, ושם לא הכל עובד כמו בתכניות. מיותר לציין שבניגוד למציאות, הסרטון הזה הוא הנאה מושלמת מחווית המרתון.

   הכואב

   גם את הסרטון הזה אין רץ שלא מכיר. מדובר במאסטר פיס של חווית המרתון, שמלבד כמויות של הנאה וסיפוק עצמי, מביא דווקא את הצד האחר של המרוץ: היום שאחריו. הציפייה כבר נעלמה וגם החשש מתקלות כבר לא ישוב עד הפעם הבאה.

   מה שנותר לחוצים את קו הסיום הוא פשוט להתענג על הזכרונות ולהתכאב בכל רגע שעומדים על הרגליים.

   המחייה

   הסרטון הזה הוא אחד ממעוררי ההשראה הגדולים ביותר, ומומלץ לצפייה על ידי כל רץ מתחיל באשר הוא. גם מי שעדיין לא רואה עצמו חורך את מסלול המרוצים יכול לקבל שיעור בכוח רצון.

   הרץ שמופיע בסרטון חלם כל חייו לסיים ריצת מרתון ואף הבטיח לבתו הקטנה שיעשה כן. הבעיה היא שבדרך חיכתה לו משימה ענקית לא פחות.

   קחו נשימה ארוכה וצאו לדרך.

   המאתגר

   כל רץ באשר הוא נתקל לעתים בתחושת העייפות וחוסר החשק להשכים קום לאימון. למען האמת, מדובר במלחמה אינסופית שצצה בכל בוקר מחדש. להפסיד לקול הפנימי שקורא לנו להישאר במיטה זה לא בא בחשבון.

   אז מה כן? כדאי לצפות בסרטון רגע לפני שמכבים את האור בדרך לשנת לילה.